WCI NATCOL Laureatem Konkursu Zielony Laur 2015!

WCI NATCOL Laureatem Konkursu Zielony Laur 2015!

Mamy przyjemność poinformować, iż firma WCI NATCOL Sp. z o.o. została Laureatem XI edycji Konkursu „Zielony Laur 2015”, organizowanego przez Polską Izbę Gospodarczą „EKOROZWÓJ”. Nagroda została przyznana w wyrazie uznania dla działalności firmy w obszarze ochrony środowiska – za rekultywację zbiorników wodnych z zastosowaniem technologii Rezonatora Wodnego EOS 2000.

Oficjalna Gala Konkursu odbyła się 6 kwietnia 2016 r. w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie. Nagrodę z rąk Przewodniczącego Kapituły Konkursu – prof. dr hab. inż. Marka Gromca – odebrała Prezes Zarządu WCI NATCOL Sp. z o.o. Anna Lipka. Gratulacje na ręce Laureatów składali również: Minister Środowiska – prof. Jan Szyszko, Przewodniczący Senackiej Komisji Środowiska – Zdzisław Pupa, Zastępcy Przewodniczącego Senackiej Komisji Środowiska – prof. Jadwiga Rotnicka i Alicja Zając oraz Prezes Zarządu Polskiej Izby Gospodarczej „EKOROZWÓJ” – Krzysztof Zaręba. W gronie zaproszonych gości znaleźli się także reprezentanci Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, a także przedstawiciele uczelni wyższych, jednostek naukowo-badawczych, przemysłu, samorządów i mediów.

Zwieńczeniem ceremonii był recital muzyki kresowej w oryginalnej, współczesnej aranżacji, oraz oficjalny obiad połączony ze spotkaniem koleżeńskim.

To ogromny zaszczyt i przyjemność znaleźć się w gronie uhonorowanych tak prestiżowym odznaczeniem, jakim jest Zielony Laur.

Od ponad 20 lat, mając na uwadze dobro środowiska oraz działając zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, wdrażamy na polskim rynku wiele innowacyjnych technologii, w tym kompostowania, optoseparacji i rekultywacji zbiorników wodnych z zastosowaniem Rezonatora Wodnego EOS 2000. Jesteśmy bardzo dumni z dotychczasowych osiągnięć,
a Zielony Laur jest potwierdzeniem, że nasz wysiłek został dostrzeżony. W trosce o lepsze jutro będziemy dokładać wszelkich starań, aby wykorzystać nasz potencjał. Nie zamierzamy osiąść na laurach.

Dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem.

Konkurs „Zielony Laur” skierowany jest do firm, organizacji, samorządów i osób realizujących przedsięwzięcia związane z szeroko pojętą ochroną środowiska i osiągających w ich wyniku wysokie efekty ekologiczne.

Honorowe Dyplomy i statuetki Zielonego Lauru przyznawane są corocznie za najbardziej efektywne realizacje proekologiczne. Kapituła Konkursu dba o wysoki poziom merytoryczny przedsięwzięcia i rygorystycznie ocenia zgłaszane kandydatury, o czym świadczy grono Laureatów.

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej Polskiej Izby Gospodarczej „EKOROZWÓJ”, na której znajduje się krótkie podsumowanie Konkursu:

Zielony Laur 2015 – XI Edycja

oraz na stronę powiatu będzińskiego:

http://powiat.bedzin.pl/aktualnosci/2401-wci-natcol-sp-z-o-o-z-siemoni-laureatem-konkursu-zielony-laur-2015